kamera do samochodu

Bezpieczeństwo w czasie jazdy — czyli kamery samochodowe

Zderzenia, wymuszenia, jazda pod prąd… — to nie tylko sceny znane z filmów o policjantach czy rabusiach. To sytuacje z życia wzięte. Każdego dnia dochodzi do kilkudziesięciu wypadków, w których rannych zostaje nawet kilkaset osób. Są to brutalniejsze konsekwencje kolizji drogowych, lecz wielu kierowców z ich powodu ponosi też spore straty finansowe.

Niedroga kamera do auta

kamera do samochodu Każdy, kto jest kierowcą, z pewnością spotkał się z sytuacją nagłego hamowania wynikającego z łamania przepisów przez innych kierowców. To jeden z powodów, dla których warto zainwestować w kamerkę samochodową. Szerokokątna kamera dobrej jakości jest w stanie nagrać każdy detal zdarzenia. Jeśli przykra sytuacja miała miejsce w nocy bądź w słoneczny dzień, szansa jej uchwycenia wciąż jest bardzo wysoka. Urządzenia można zamontować zarówno na przedniej, jak i tylnej szybie, aby monitorować drogę z każdej strony. W czasie wypadku bądź kolizji nagranie z kamery samochodowej może być dowodem podczas procesu sądowego i pozwoli ustalić sprawcę zdarzenia. To niewielkie urządzenie ma też inne zastosowania. Większość kamerek ma wbudowany czujnik wstrząsu, dlatego nawet kiedy nie znajdujemy się w pojeździe, a dojdzie do jego zarysowania lub uderzenia, kamera może nagrać sprawcę. Dodatkowe funkcje, takie jak np. nagrywanie dźwięku, mają też wiele innych zastosowań. Dźwięk nagrywa przede wszystkim to, co dzieje się wewnątrz samochodu, dlatego wszelkie rozmowy z łatwością mogą zostać później odtworzone.

kamera do samochodu Przydaje się to w sytuacji: rozmowy z funkcjonariuszami porządkowymi, byłym partnerem czy osobami z półświatka. Ten niezwykle praktyczny sprzęt może też służyć celom rozrywkowym — na przykład kiedy chcemy odtworzyć pamiątkę z podróży bądź pokazać zabawne sytuacje. Większość kierowców posiada już kamerkę, jednak niektórzy wciąż się wahają, a główną przeszkodą jest rzekomo jej cena. Co ciekawe, kamera do samochodu w atrakcyjnej cenie także może być skuteczna. Dobrej jakości urządzenie to wydatek rzędu kilkuset złotych, a z pewnością niejednokrotnie się przyda. Kamera samochodowa to gadżet, w który powinien wyposażyć się każdy kierowca. Wielu z nich chciałoby to zrobić, lecz szkoda im wydawać pieniędzy. Interesującą propozycją byłoby zatem podarować taką kamerkę bliskiej osobie.

Okazji jest sporo: mogą to być święta, urodziny czy rocznice. Cena urządzenia jest idealna na takowy prezent, a jego funkcjonalność z pewnością usatysfakcjonuje. Zaleca się kupić dwie kamerki — jedną montowaną z przodu, drugą z kolei na tylnej szybie.