środki do mycia samochodu

Bezpieczne preparaty do mycia samochodu

Pielęgnacja samochodu to bardzo ważna sprawa. Karoseria jest bowiem bardzo wrażliwa i łatwo ulega zadrapaniom, szybko pojawiają się rysy na skutek eksploatacji. Takie problemy mogą pojawić się nawet przez nieuwagę, gdy przypadkiem zbyt mocno drapniemy o lakier paznokciem podczas czyszczenia karoserii.

Środki do mycia bez kwasów

środki do mycia samochoduRównież utrzymywanie w czystości wnętrza nie należy do najłatwiejszych spraw, tapicerka jest podatna na brud, a materiały są delikatne i mogą być uszkodzone przez zbyt agresywne detergenty. Dlatego tak ważne jest, aby wybierać tylko bezpieczne środki do mycia samochodu. Co to oznacza – bezpieczne? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na skład takiego preparatu. Jeżeli zawiera on kwasy czy rozpuszczalniki węglowodorowe – na pewno nie będzie bezpieczny dla materiału. Oczywiście oczyści go z zabrudzeń i to skutecznie, jednak wpłynie negatywnie na jego trwałość oraz wytrzymałość. Dlatego bezpieczna chemia samochodowa to przede wszystkim produktów bez rozpuszczalników, kwasów, jak też bez silikonów. To ostatnie jest ważne zwłaszcza przy czyszczeniu karoserii – silikony tworzą bowiem sztuczne wrażenie gładkiej, idealnej powłoki, jednakże wcale nie wpływają na ochronę karoserii.

środki do mycia samochoduDlatego lepiej zastosować szampon bez silikonów, a potem inny preparat – na przykład powłokę ceramiczną – która będzie jednak naprawdę zabezpieczała pojazd przed zabrudzeniami i plamami ze względu na swoje właściwości hydrofobowe. Równocześnie warto zwrócić uwagę na fakt, że brak wymienionych składników w produkcie sprawia, że staje się on bezpieczny nie tylko dla materiałów, ale również dla środowiska. Jeżeli ekologia jest dla nas ważna – wiemy już, jaką chemię samochodową wybrać. Również alkaliczne środki odtłuszczające od dobrego producenta będą bezpieczne – ponieważ nie mają w składzie fosforanów oraz wspomnianych już komponentów. Zatem nie da się ukryć, że przed udaniem się do sklepu po zakup środków do mycia samochodu, lepiej najpierw dotrzeć do informacji, których składników nie powinien zawierać produkt, aby był bezpieczny w użytkowaniu. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czego unikać.

Oczywiście wiele osób martwi się, że cena takich produktów będzie o wiele wyższa niż w porównaniu z gorszymi preparatami, jednakże takie środki są najczęściej również o wiele bardziej wydajne, dlatego w rezultacie zyskujemy. Dokonujemy bowiem zakupów rzadziej, gdyż środek starcza nam na więcej myć pojazdu. Zatem najlepiej jest wybrać bezpieczną chemię samochodową, która jest do tego wydajna oraz skuteczna w działaniu.