auta zastępcze

Co należy zrobić po stłuczce?

Wypadek samochodowy zawsze jest nieprzyjemnym wydarzeniem. Nawet mała stłuczka może sprawić, że będziemy czuć się źle, będziemy poobijani, poza tym jest to wielki stres dla każdego. W dodatku naprawa samochodu trwa bardzo długo. Samo schnięcie lakieru zajmuje kilka dni, a im więcej jest prac blacharskich, tym dłużej zajmie naprawa.

Auto zastępcze po wypadku

auta zastępcze Do tego często trzeba sprowadzać części z hurtowni, więc cała naprawa może potrwać nawet trzy tygodnie. Po każdym wypadku jest wiele spraw do załatwienia. Trzeba zgłosić to do ubezpieczyciela, być może wypełniać zeznania dla policji, znaleźć dobrego blacharza-lakiernika. Warto jest wiedzieć co należy zrobić po wypadku samochodowym, żeby jak najszybciej odzyskać samochód i podróżować komfortowo w czasie naprawy. Przede wszystkim warto jest znaleźć auta zastępcze z OC sprawcy łódź. Takie auta można uzyskać u ubezpieczyciela (jeśli mamy dostępne takie auto w polisie), jak również w wypożyczalni samochodów. Za sam wynajem auta nic nie płacimy, jedynie musimy go tankować na własny rachunek. W dodatku możemy liczyć na taki sam lub podobny w standardzie model samochodu. To z pewnością ułatwi dojazd do pracy kiedy nasze auto będzie naprawiane. Jeśli nie mamy takiej opcji lub będziemy korzystać z AC to także może udać się nam skorzystać z darmowego wynajmu, wszystko zależy od tego gdzie naprawimy samochód.

auta zastępcze Kolejna sprawa jaką warto załatwić to znalezienie dobrego mechanika. Często naprawa u dealera aut jest bardzo droga i ubezpieczenie jej nie pokryje w całości. Wtedy warto jest zdecydować się na usługę u licencjonowanego podwykonawcy. Korzystając z jego usług, jak również mając części zamienne w niżej cenie można liczyć, że ubezpieczenie pokryje całą naprawę. Ważną sprawą jest to, czy naprawa będzie pokryta z ubezpieczenia OC, AC, czy z naszych funduszy. Trzeba dobrać miejsce naprawy to możliwości finansowych. Kolejna sprawa o której trzeba pamiętać to trzymanie się terminów i wypełnienie wszystkich dokumentów. W przeciwnym razie wszystko będzie się przedłużać, a my możemy nie dostać odszkodowania w terminie. Warto także regularnie dzwonić do ubezpieczyciela i do mechanika by dowiadywać się o postępie prac. Wtedy będziemy wiedzieć kiedy można się spodziewać końca naprawy.

Podsumowując, najważniejsze w przypadku stłuczki jest to, by dbać o własny interes. Trzeba zawsze znać szczegóły swojej polisy ubezpieczeniowej, by wiedzieć co nam przysługuje. Im szybciej uporamy się z dokumentami i ustaleniem konkretów przy naprawie tym szybciej auto wróci do nas naprawione.