oklejanie aut

Co trzeba wiedzieć o oklejaniu aut?

Oklejanie aut to jedna z form reklamy. Dzięki temu że znajduje się ona na pojeździe będącym w ruchu to dociera codziennie to szerszego grona odbiorców niż na przykład statyczny billboard. Auto zarówno używane, jak i stojące na parkingu będzie zachęcało przechodniów i kierowców do skorzystania z usług danej firmy. Często taką formę reklamy stosują firmy zajmujące się dowozem jedzenia, jak również firmy bazujące na handlu obwoźnym i przedstawicielach handlowych.

Oklejanie całej karoserii

oklejanie autCo warto wiedzieć o takiej formie reklamy? Jakie są jej rodzaje? Na pewno trzeba zaznaczyć, że oklejać samochód można na różne sposoby. Przykleja się na nie pojedyncze naklejki np. literki, nakłada wylewaną folię na całe auto, można także oklejać szyby. Pojedyncze naklejki są najmniej trwałe, ich rogi z czasem będą się podwijać, a naklejkę łatwo można zerwać. To jednak najtańsza forma reklamy. Na aucie można ,,napisać” nazwę firmy, adres i numer kontaktowy. Profesjonalne oklejanie aut to także oklejanie całej karoserii. To daje grafikom szerokie pole do popisu. Na folii można umieścić różne napisy, grafiki na nawet zdjęcia. Pozwala to na zaprezentowanie na samochodzie produktów firmowych. Takie oklejanie całościowe będzie oczywiście najdroższe. Możliwe jest też oklejenie samych szyb lub też oklejanie karoserii wraz z szybami.

oklejanie autStosuje się tu folię one way vision. Z zewnątrz potencjalni klienci widzą reklamę, a od środka kierowca nie ma ograniczonego pola widzenia – od wewnątrz widać jakby czarną siatkę z otworkami. Warto zaznaczyć, że folia na masce czy na oknach ma przynajmniej kilka lat gwarancji. Przez ten czas kolory nie wyblakną, folia się nie porysuje, ani nie odklei od auta. Warto jednak pamiętać, by nie myć oklejonego auta na automatycznej myjni samochodowej. Jest ona szkodliwa dla samego lakieru, bo powoduje mikrozarysowania, jak również dla folii (osłabi jej trwałość). Lepiej jest korzystać z myjek samoobsługowych lub ręcznych. Warto wiedzieć także, że oklejać można każdy pojazd. Zarówno samochody osobowe, dostawcze, ciężarówki można oklejać folią. Motory, skutery, a nawet tramwaje także mogą mieć na karoserii reklamę z postaci naklejanej folii.

 

Oczywiście im większa powierzchnia do oklejenia tym droższa będzie usługa, jednak sama reklama będzie bardziej widoczna. Szczególnie w autobusach i tramwajach polecana jest folia one vay vision do oklejania szyb. Co zrobić kiedy reklama jest nieaktualna lub chce się sprzedać auto? Folię zawsze można zdjąć, najlepiej w tym samym salonie w którym się wykonywało jego oklejanie.