złomowanie samochodu

Co warto wiedzieć o złomowaniu samochodu?

Wiele osób jeździ autami, które mają przebieg powyżej dwustu tysięcy kilometrów, mają nawet dwadzieścia lat, więc są uznawane za bardzo stare auta. Im starszy pojazd, im intensywniej jest użytkowany tym szybciej się zużywa i psuje. Początkowo zakup części nie sprawia problemów. Z czasem jednak zdobycie części do starych pojazdów jest skomplikowane, są one trudno dostępne.

Złomowanie starego auta

złomowanie samochoduW dodatku trzeba za nie słono zapłacić. Kiedy naprawa przekracza wartość wozu to lepiej jest postawić na legalne złomowanie samochodu w Poznaniu. Co w przypadku kolizji? Jeśli naprawa zostanie pokryta z OC sprawny wypadku lub z naszej dodatkowej polisy AC to nie trzeba się niczym martwić. Wszystko zostanie wykonane i rozlicozne bezgotówkowo ze stacją naprawy pojazdów. Co jednak jeśli nie mamy polisy AC i trzeba zapłacić za naprawę z własnej kieszeni? Wiele osób drobnych usterek np. delikatnego wgniecenia nie usuwa. Można sprzedaż auto jako uszkodzone i odzyskać część pieniędzy. Jednak przy mocno uszkodzonym aucie także tylko legalne złomowanie wchodzi w grę. Co trzeba wiedzieć o procesie złomowania? Przede wszystkim jest on bardzo prostu. Dzwoni się do skupu aut i wybiera dogodny termin i miejsce odbioru auta. Ze szrotu wysyłana jest laweta na którą ładuje się pojazd i zabiera do stacji złomowania.

złomowanie samochoduZa przyjazd lawety zwykle nic się nie płaci, a auta odbierane są z różnych miejscowości znajdujących się w okolicy. Na miejscu także zwykle dokonuje się wszelkich formalności. Kierowca nie tylko nie płaci nic za złomowanie, ale wręcz dostanie jeszcze gotówkę za swój samochodód. Zwykle cena za auto obliczana jest na podstawie jego wagi – im wyższa tym więcej się dostanie. W grę wchodzą jeszcze takie czynniki jak marka wozu, rocznik produkcji, czy stan techniczny auta. Za względnie nowy samochód z którego można odzyskać sporo części dostanie się więcej, niż za przerdzewiałe auto niepopularnej marki. Dalej szrot zajmuje się demontażem pojazdu, odzyskaniem części zamiennych i utylizacją tych, które nie nadają się do dalszej eksploatacji. Kierowca musi jedynie wyrejestrować samochód z urzędu, tak by nie musiał płacić za niego ubezpieczenia.

Kończąc rozważania, legalne złomowanie samochodu to sprawdzona i polecana opcja kiedy chcemy pozbyć się powypadkowego, niesprawnego, starego samochodu którego nie da się sprzedaż. Za auto dostanie się gotówkę do ręki, a wszystkim – włącznie z odbiorem samochodu na lawecie – zajmą się pracownicy szrotu. To szybki i prosty sposób na pozbycie się problemów z samochodem.