webasto

Czym jest system Webasto?

Każdy kierowca wie, jak kłopotliwe jest korzystanie z samochodu w okresie zimowym. Gdy za oknem panuje siarczysty mróz to szyby zamarzają i trzeba wstawać wcześniej by zeskrobać z nich lód. Auto może od razu nie zapalić, bo niskie temperatury szkodzą akumulatorowi – czasem trzeba odpalić auto ,,na kablu” lub podładować je prostownikiem.

System ogrzewania auta

webasto Nawet jeśli auto zapala i szyby bardzo nie zamarzły to nadal wsiadanie do samochodu jest bardzo nieprzyjemne. W środku panuje niewiele wyższa temperatura niż na zewnątrz, nagrzewanie auta trwa długo. Często trzeba prowadzić w rękawiczkach, by ręce nie zgrabiały. Jednak jest sposób na to, by zapomnieć o tych nieprzyjemnościach. Potrzebne są do tego systemy Webasto w Szczecinie. Webasto to wodne ogrzewanie postojowe, które może być zamontowane niemalże w każdym aucie. To dodatkowy system w aucie, który potrzebuje energii z akumulatora oraz odrobiny paliwa. Jak to działa? Jak sama nazwa wskazuje system jest w stanie nagrzać samochód kiedy ten stoi na parkingu. Do tego służą specjalne piloty i sterowniki – bez wychodzenia z domu można włączyć system. Webasto pobierze energię i paliwo, by ogrzać samochód. Ważne jest to, że ogrzewany jest zarówno silnik (ułatwia to jego rozruch), jak i kabina samochodu (przyjemniej się wsiada do nagrzanego auta). Dlaczego warto inwestować w system Webasto?

webasto Przede wszystkim zwiększa on komfort. W zimie od razu wsiądzie się do ciepłego auta, więc nie zmarzniemy i niwelujemy ryzyko przeziębienia. Przyjemniej się siada na ciepłym fotelu i trzyma ręce na ciepłej kierownicy. Kabina kierowcy będzie nagrzana idealnie do temperatury ok. 20 stopni, czyli najbardziej optymalnej. Druga rzecz jest taka, że nie trzeba wstawać wcześniej żeby zająć się skrobaniem szybek. Dzięki temu że auto jest nagrzane to część lodu zacznie się już topić, a potem wystarczy dać na chwilę nawiew na tylną i przednią szybę i gotowe. Webasto ułatwi także rozruch auta. Silnik i akumulator będą już nagrzane, więc nie ma obaw, że przy przekręceniu kluczyka auto będzie rzęziło i trzeba będzie próbować odpalać je od kabla. Koszt takiej instalacji zaczyna się od kilkuset zlotych, bardziej nowoczesne i zaawansowane systemy to koszt nawet cztery tysiące złotych.

Warto jednak zaznaczyć ile czasu i nerwów może nam zaoszzędzić taki system grzewczy, i o ile bardziej komfortowa będzie jazda nagrzanym samochodem. Może się okazać, że taka jednorazowa opłata na montaż systemu szybko się nam zwróci, jeśli nie w formie finansowej, to na pewno w ramach oszczędności czasu.