transport motocykli

Czym powinien cechować się fachowy transport motocykli?

Motocykl to dla wielu bardzo ważny – o ile nie najważniejszy – środek transportu. Czasem jednak i jego należy przewieźć, na przykład podczas długiej zagranicznej przeprowadzki. Warto wybrać firmę, która zadbała o wszystko, tak aby lakier nie był porysowany i nic nie zostało uszkodzone. Równie istotna jest cena, która powinna być adekwatna do renomy firmy dokonującej przewozu.

Dobrze przygotowany transport

transport motocykliNależy wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze marki transportowej. Warto wybrać firmę, która zna się na odpowiednim mocowaniu motocykla. To chyba najbardziej kluczowy aspekt, ponieważ od unieruchomienia jednośladu zależy, czy nie będzie on uszkodzony. Warto spytać się przewoźnika, czy na przykład wie, jak przełożyć pas mocujący. Powinien on biec przez kierownicę lub dolną półkę zawieszenia, tak aby układał się na najbardziej odpornych częściach. Pod żadnym pozorem pas mocujący nie powinien być ułożony na najbardziej delikatnych elementach, gdyż mogłoby to poskutkować zniszczeniem ich podczas przewozu. Fachowy transport motocykli z Anglii do Polski powinien więc przebiegać z dbałością o każdą część jednośladu. Ważne jest także, aby przewoźnik zastosował więcej niż jeden pas mocujący.

transport motocykliDrugi bowiem powinien być przełożony przez ramę i biec pod siedzeniem. Ten pas mocujący należy przytwierdzić do uchwytu przyczepki. Można do tego użyć również karabińczyka, jeśli owego uchwytu by nie było. Jeszcze raz warto zaznaczyć, jak ważne jest mocne mocowanie – zbyt luźne poskutkuje tym, że na wybojach motocykl będzie się przechylał, czego efektem może być porysowany lakier lub inne uszkodzenie. Fachowy transport motocykli z Anglii do Polski powinien też odbywać się z użyciem plandeki. Wytrzymała płachta uchroni jednoślad przed wszystkim, co mogłoby go spotkać na drodze. Głównie mowa tu o niesprzyjających czynnikach atmosferycznych. Potężne opady gradu, podobnie jak przypadkowy kamień wzbity w powietrze, mogłyby uszkodzić karoserię motocykli, obniżając jego walory estetyczne. Fachowy transport motocykli powinien więc cechować się przede wszystkim solidnym mocowaniem. Nie chodzi tylko o siłę, z jaką jednoślady będą przypięte do przyczepki, ale także o poprawne ułożenie pasów mocujących.

Te powinny biec w ściśle określony sposób i być oparte o najsolidniejsze elementy motocykla, nie zaś o te delikatne. Warto też zastanowić się nad porządną płachtą. Wytrzymała osłona skutecznie zabezpieczy motocykl przed groźnymi odpadami atmosferycznymi oraz kamieniami, które mogą być czasami wzbijane na przykład przez mocne podmuchy wiatru.