niezawodne systemy parkingowe

Funkcjonalne systemy parkingowe

Podróż do miasta dla rozrywki po meczącym tygodniu może być jedną z najlepszych metod odstresowania się. Jednak nie zawsze jest to możliwe, ze względu na fakt, iż miasta bywają mocno zatłoczone. Występuje coraz częstszy problem z miejscami parkingowymi. Powstaje coraz więcej parkingów, co wiąże się z koniecznością opłacenia pracowników. Kiedy odliczymy ich pensję, może okazać się, że parking nie wygeneruje żadnych zysków.

Bezobsługowy system parkingowy

niezawodne systemy parkingowe Jednak istnieje sposób, żeby stworzyć parking, który nie musi być obsługiwany przez człowieka. Nowoczesnym rozwiązaniem są niezawodne systemy parkingowe, które są bezobsługowe. Często stosowane są na przykład w hotelach lub na lotniskach. Dzięki tym parkingom można znacznie obniżyć koszty i uzyskać większy przychód. System parkingowy jest wyposażony w: osłonę, czytnik dalekiego i średniego zasięgu, sygnalizator, szlaban i pętle indukcyjne bileterki i szlabanu oraz bileterkę wjazdową. Przed wjazdem na parking należy pobrać bilet. Rolą kierowcy jest wciśnięcie przycisku i odebranie biletu z unikalnym kodem. Spowoduje to otwarcie szlabanu. Kiedy pojazd zjedzie z obszaru płyty indukcyjnej szlabanu, przejazd się zamknie. Terminale znajdują się na wjeździe i przy wyjeździe.

niezawodne systemy parkingoweWarto wspomnieć, że kierowcy mogą też skorzystać z możliwości wykupienia abonamentu. Wówczas otrzymuje specjalną kartę, którą wystarczy przyłożyć do czytnika. Dzięki czemu nie jest konieczne nawet otwieranie szyby w samochodzie. Kierowca dzięki takiemu rozwiązaniu będzie miał zawsze gwarancję zarezerwowanego miejsca. Jeżeli chodzi o rozliczanie należności za korzystanie z parkingu, również nie jest skomplikowane. Można dokonywać opłat na przykład w recepcji hotelu, specjalnych budkach kasowych, lub w samym automacie rozliczeniowym. W hotelu recepcjonistka sprawdza kwotę należności. Po jej uregulowaniu aktywuje bilet na piętnaście minut, umożliwiając wyjazd. W przypadku płatności w automacie należy umieścić bilet w skanerze, który wyświetli należność do uregulowania. Należność opłaca się bilonem i banknotami. Istnieje też możliwość płatności kartą.

Po opłaceniu jest określony czas na opuszczenie parkingu, zazwyczaj jest to piętnaście minut. Wszystko opiera się na specjalnym programie, który może identyfikować tablice rejestracyjne, wyszukiwać miejsca parkingowe. Wyposażenie systemu w elektroniczne tablice z informacją o dostępności wolnych miejsc z pewnością pozwolą na szybkie ulokowanie pojazdu. Tablica pozwala też na nadawanie komunikatów przez osoby zarządzające parkingiem.