renowacja felg

Jak skutecznie przywrócić felgom ich dawny wygląd?

Samochód stanowi dla wielu z nas podstawowy środek transportu, z którego korzystamy nawet kilka razy dziennie – nie tylko w drodze do pracy i z powrotem, ale także jadąc po zakupy czy w odwiedziny do bliskiej osoby.

Renowacja felg to odnowienie

renowacja felgIntensywna eksploatacja sprawia, że w krótkim czasie pojazd zaczyna wymagać pielęgnacji – odwiedzamy więc myjnię samochodową, woskujemy i polerujemy auto. To proste prace, które nie wymagają od nas dużego zaangażowania. Problem pojawia się dopiero, gdy po kilku latach eksploatacji odnowienia wymagają felgi. Aby znów wyglądały jak nowe, może być konieczna profesjonalna renowacja felg wykonywana w Opolu. Obejmuje ona między odlakierowanie i piaskowanie. Aby dalsze prace były wykonane prawidłowo, należy najpierw pozbyć się zniszczonej powłoki lakierniczej – dobrze sprawdzają się przy tym specjalne maszyny do piaskowania. Takie urządzenie musi być jednak wyposażone w dużą dyszę oraz wydajny kompresor, aby było jak najbardziej skuteczne – słabej jakości sprzęt wydłużyłby zdecydowanie czas piaskowania, dlatego też domowe sposoby i samodzielne piaskowanie jest z reguły zbyt czasochłonne, aby było warto się tego podejmować.

renowacja felgProfesjonaliści zajmujący się renowacją felg wykonywaną w Opolu dysponują sprzętem, który pozwala na skuteczne piaskowanie felg w kilka minut. Kolejnym etapem renowacji felg wykonywanej w Opolu jest pozbycie się wszelkich ubytków i zadrapań na oczyszczonej feldze, może być konieczne także zataczanie rantów. Na tak przygotowaną powierzchnię nakłada się pierwszą warstwę lakieru – będzie ona stanowić podkład pod dalsze warstwy. Na podkład można nanieść farbę proszkową w dowolnym, wybranym przez nas kolorze. Malowanie proszkowe to metoda, która pozwala na uzyskanie wyjątkowo trwałej i odpornej na ścieranie warstwy farby – to dlatego, że felga pokryta farbą proszkową trafia do pieca – tam pod wpływem wysokiej temperatury warstwa utwardza się i zwiększa swoją wytrzymałość. Warto pokryć wybraną farbę proszkową także lakierem bezbarwnym – decydując się na renowację felg wykonywaną w Opolu, możemy wybrać lakier bezbarwny matowy lub posiadający połysk, w zależności od końcowego efektu, jaki chcemy uzyskać.

Zaletą profesjonalnej renowacji felg wykonywanej w Opolu jest to, że usługi są przystępne cenowo – to sprawia, że niemal każdy właściciel samochodu może zdecydować się na taki sposób naprawy felg. Odnowione felgi będą z pewnością wpływać na wygląd całego pojazdu, dlatego jest to proces niezastąpiony, jeśli zależy nam na estetyce naszego samochodu.