new holland filtr

Jak ważne są filtry paliwowe?

Można powiedzieć, że silniki samochodowe i silniki różnorodnych maszyn są duszą wspomnianych pojazdów. Tak jak akumulatory można swobodnie nazwać sercem pojazdu, tak też silniki są jednym z najważniejszych – jak nie najważniejszym – elementem konstrukcji pojazdu. Niemniej jednak, konstrukcja silnika nie należy do najprostszych na świecie, a co za tym idzie – jest ona podatna na różnego rodzaju uszkodzenia oraz problemy związane chociażby z czynnikami środowiskowymi.

Filtr w twoim ciągniku

ciagnik new holland filtrNa szczęście istnieją skuteczne rozwiązania w dzisiejszych czasach, które są w stanie uchronić silnik. Przede wszystkim warto jest wspomnieć o tym, że silnik jest maszyną stosunkowo delikatną i niesamowicie podatną na różnego rodzaju zabrudzenia oraz niepożądane elementy, a w szczególności te, które mogą dostać się do niego wraz z paliwem, powietrzem i olejem. Wiedząc jednak o tym, bardzo szybko rozpoczęto poszukiwania rozwiązań, aż w końcu wynaleziony zostały filtr paliwowe, filtry powietrzne i ostatecznie – filtry do oleju. Skupiając się na tych pierwszych, to warto wspomnieć o tym, że mają one niezwykle ważne zadanie, gdyż to przez nie przepływa między innymi benzyna. Niemniej jednak, ona sama w sobie nie jest krystalicznie czysta i istnieje ryzyko, że jest zanieczyszczona różnego rodzaju niepożądanymi elementami.

new holland filtrNiestety, ale takie elementy stwarzają ogromne zagrożenie dla silnika i pompy paliwa, gdyż mogą je po prostu uszkodzić, bądź też zatrzeć. Z kolei zatarcie silnika nie należy do usterek, które są mile widziane, gdyż w niektórych przypadkach mogą permanentnie zniszczyć silnik, a wtedy nie dość, że pojazd jest unieruchomiony, to dodatkowo koszta naprawy tego samochodu bywają tak olbrzymie, że po prostu jest lepiej zakupić nowy pojazd. Sprawa ta jest podwójnie ważna w przypadku maszyn konstrukcyjnych. Przykładowo, paliwowe filtry do ciągników New Holland są specjalistycznymi i zaawansowanymi filtrami, które są konkretnie projektowane z myślą o intensywnej eksploatacji sprzętu oraz o znacznie większym poborze paliwa, a co za tym idzie – znacznie większym ryzykiem znalezienia się niepożądanych elementów w silniku oraz w pompie paliwa.

Filtry paliwowe są niesamowicie ważnymi elementami auta. Bez nich, silnik prawdopodobnie bardzo szybko by się uszkodził, a maszyna uległaby zdecydowanemu unieruchomieniu. To z kolei stwarza szereg innych problemów związanych z eksploatacją. Dlatego też niesamowicie ważnym jest wymienianie tych filtrów w jasnych oraz konkretnych interwałach czasowych.