zestaw do renowacji lamp

Jak wykonać renowację lamp?

Reflektory samochodowe po kilku latach użytkowania stają się matowe i brzydkie. Nie tylko negatywnie wpływa to na ich wygląd, a przez to również na estetykę całego pojazdu, ale też bezpieczeństwo. Gdy lampa zamiast przeźroczystej jest matowa, światło nie jest prawidłowo rozpraszane, a to ogranicza widoczność. Czy zatem konieczna jest ich wymiana?

Zestaw potrzebny do odnowienia lamp

zestaw do renowacji lampNiekoniecznie. Alternatywą dla kosztownej wymiany reflektorów w samochodzie jest ich renowacja. Taki zabieg można przeprowadzić w warunkach domowych, a jego koszt to około 90 zł oraz 2-3 godziny pracy. By nadać swoim światłom fabrycznego wyglądu, trzeba kupić zestaw do renowacji lamp. Znajduje się w nim taśma maskująca, która służy do zabezpieczenia powierzchni lakierowanych i plastikowych przed przypadkowym uszkodzeniem, do którego dojść może podczas szlifowania. W komplecie jest też trzpień do rotoszlifu z gwintem, który umożliwia zamocowanie głowicy do papierów ściernych na wiertarce, wkrętarce lub szlifierce (w zależności od tego, które urządzenie mamy pod ręką). By docisk materiału ściernego był równomierny, potrzebna jest też głowica amortyzująca. Montuje się ją na rzep do krążków ściernych. I one znajdują się w zestawie do renowacji lamp. Dostępne są w kilku stopniach gradacji (800, 1200, 1500, 2000). By usunąć rysy, jakie mogą powstać podczas szlifowania, należy sięgnąć po pad polerski.

zestaw do renowacji lampJest on wykonany z wytrzymałej pianki o odpowiednim stopniu twardości. Ma do wykonania dwa zadania, bo nie tylko niweluje uszkodzenia, ale też sprawia, że reflektor zyskuje pierwotną przejrzystość. Jego wykorzystanie jednak nie kończy całego procesu. Po nim następuje konieczność sięgnięcia po pastę polerską, która eliminuje nawet najdrobniejsze rysy i sprawia, że lampa wygląda idealnie. Zwieńczeniem pracy jest pokrycie lampy specjalnym preparatem z filtrem ultrafioletowym, który chroni plastik przed ponownym zużyciem i szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Zestaw do renowacji lamp zawiera wszystkie te elementy, a ich prawidłowe użycie pomaga zaoszczędzić pieniądze i czas, jakie musielibyśmy przeznaczyć na szukanie i zakup nowych kloszy. Stare samochody wracają do łask.

Kuszą niezawodnością, ale też tradycyjnym wyglądem. Pozbawione są też elektroniki, co czyni je mniej awaryjnymi. Potrzeba jednak nieco intensywniej o nie dbać.Dotyczy to zwłaszcza elementów plastikowych, jakie mogą być zamontowane w pojeździe, jak również reflektorów, które mają prawo matowieć. Nic zatem dziwnego, że należy je regularnie czyścić.