Jakie naczepy znajdują się w dystrybucji?

Naczepy są niezbędne do transportu materiałów na duże odległości. Znajdujemy więc ich szeroki wybór, wśród modeli obok tych uniwersalnych znajdują się też wywrotki, naczepy z ruchomą podłogą, platformy, cysterny, silosy i wywrotki. Które z nich sprawdzają się najlepiej? To zależy od zastosowania.

Naczepy dostępne na rynku

dystrybutor naczepOgólnie do załadunku służą naczepy uniwersalne – to proponowane przez producentów naczepy wykonane z metalu, z dodatkowymi metalowymi umocnieniami, które zapewniają bezpieczeństwo przewozu. Bardzo często montuje się też wewnętrzny wspornik, dzięki któremu rozładunek towaru ma być o wiele prostszy i szybszy. Takie naczepy dostępne są w różnych pojemnościach, zazwyczaj od 32 m3 do nawet 62 m3. Jeśli szukamy bardziej specjalistycznych rozwiązań, sprawdzony dystrybutor naczep na pewno je nam zapewni. Wymienić tutaj możemy na przykład naczepę do przewozu odpadów zwierzęcych. Wykonana jest ona z aluminium i z zewnątrz niczym nie różni się od tej uniwersalnej, jednakże różnica istnieje – chodzi o to, że w takiej naczepie zbiornik podzielony jest na dwie części, dzięki czemu można w tym samym czasie przewozić dwa różne materiały bez obaw, że wymieszają się ze sobą. Jest to bardzo dobre rozwiązanie i znajdujące wielu zwolenników, ponieważ dzięki temu można ograniczyć koszty transportu – nie trzeba dwa razy pokonywać tej samej drogi.

dystrybutor naczepRównocześnie taka naczepa wyposażona jest w specjalny mechanizm, który sprawia, że można wyładować tylko część z jednej sekcji, druga zaś pozostanie na miejscu. To ciekawe rozwiązanie, w dodatku wyróżnia się najwyższą szczelnością. Niejeden dystrybutor proponuje też nowoczesne naczepy z ruchomą podłogą. Dzięki nim poziomy załadunek i rozładunek jest o wiele prostszy, taka naczepa idealnie sprawdza się do przewozu towaru o dużych gabarytach, ale też do drewna czy papieru. O nowoczesne technologie oparte są też wywrotki do złomu. Charakteryzują się one lekkością (dzięki zastosowaniu do konstrukcji aluminium), ale też wytrzymałością i to są te zalety, na które zawsze wskazuje dystrybutor naczep. W dodatku taka przyczepa ma wysokie burty, aby można było bez problemu przewozić duże ładunki czy też pokruszony złom, który w innym przypadku mógłby wypaść poza naczepę.

W dystrybucji znajdziemy także naczepy do przewozu piasku lub asfaltu, które stanowią niezastąpiony pojazd do robót drogowych. Takie naczepy mają całkowicie gładką strukturę, dzięki czemu materiał nie zatrzymuje się na nich, a ponadto łatwo je potem czyścić. Tak wiele naczep w dystrybucji sprawia, że osoba z każdej branży znajdzie tu coś dla siebie.