kufry motocyklowe

Popularne kufry motocyklowe

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób rezygnuje ze standardowych aut na rzecz szybkich i zwrotnych motocykli, które umożliwiają znacznie bardziej brawurową jazdę. Nic więc dziwnego w tym, że na rynku polskim swoje działalności prowadzi obecnie wiele markowych sklepów, które oferują swym klientom rozmaite akcesoria motocyklowe.

Kufry w różnych kolorach

kufry motocykloweIdealnym przykładem jest m.im. kufer motocyklowy, który posiada bardzo praktyczne właściwości. Na samym wstępie należy podkreślić, iż możemy wybierać spośród różnorodnych modeli kufrów motocyklowych, które występują w różnych kształtach oraz rozmiarach. W przypadku owego produktu, klienci zwracają bowiem ogromną uwagę na wygląd kufrów, których kolorystyka powinna współgrać z kolorem naszego motoru. Pakowne, duże kufry motocyklowe występują więc zarówno stonowanych, jak i żywych kolorach, do których zaliczyć możemy m.in. ognistą czerwień, jaskrawą zieleń czy też neonowy pomarańcz. Produkty te muszą być ponadto bardzo pakowne – w dużym, usztywnionym kufrze będziemy mogli przechowywać nie tylko podstawowe akcesoria, ale również m.in. torby z zakupami czy plecaki. Należy również zaznaczyć, iż wyróżniamy kilka podstawowych modeli kufrów. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się tylne kufry motocyklowe, które przez niektórych motocyklistów nazywane są potocznie „bagażnikami”.

kufry motocykloweProdukty te zamyka się na klucz, w niektórych modelach istnieje ponadto możliwość założenia dodatkowej kłódki ochronnej. Motocykliści cenią sobie również kompaktowe kufry i sakwy boczne, które wykonuje się z rozmaitych materiałów. Sztywne kufry aluminiowe o prostokątnym kształcie są niezwykle odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. W półsztywnych sakwach materiałowych możemy natomiast przechowywać przedmioty o niestandardowych kształtach (m.in. butelki z wodą). Warto również zaznaczyć, że poręczne sakwy, w przeciwieństwie do kufrów, zapinane są na znacznie bardziej wygodny zamek błyskawiczny, który nie otworzy się samoistnie nawet podczas najszybszej jazdy. Na samym końcu warto również podkreślić, iż montaż kufrów jest niezwykle prosty i szybszy. Zazwyczaj produkty te wyposażone są w specjalne, solidne zatrzaski, które można bardzo szybko przytwierdzić do tylnej części motoru.

Aluminiowy kufer świetnie sprawdzi się w trudnych warunkach pogodowych, ponieważ materiał ten jest w 200% wodoodporny. Aluminiowy kufer bardzo łatwo się również czyści, dzięki czemu będziemy mogli utrzymać go w nienagannej czystości przy minimalnym nakładzie sił, co pozwoli nam zaoszczędzić sporo cennego czasu.