zapachy samochodowe

Popularne zapachowe aromatyzatory samochodowe

Coraz więcej kierowców przykłada dużą uwagę do zapachu, który roztacza się we wnętrzu auta. Liczne badania udowodniły bowiem, że człowiek o wiele lepiej funkcjonuje w przestrzeni, w której ulatniają się ładne, delikatne wonie. W dzisiejszych czasach sporym zainteresowaniem cieszą się więc zapachowe aromatyzatory do aut, które występują w różnych formach.

Zapachy z dyfuzora

zapachy samochodoweJakie rodzaje aromatyzatorów samochodowych wyróżniamy i czym się one charakteryzują? W przeszłości bardzo popularne były zwłaszcza samochodowe zawieszki zapachowe, które najczęściej produkowane były w charakterystycznym kształcie choinki. Zawieszki te wykonane były z porwanego, grubego kartonu, który nasączało się konkretnym rodzajem sztucznie wytworzonego zapachu. Warto przy tym podkreślić, że te słynne zapachy samochodowe występują po dziś dzień w blisko osiemdziesięciu wariantach zapachowych, do najpopularniejszych zapachów zaliczają się m.in. różnorodne kompozycje kwiatowe, zapach świeżej żywicy oraz typowo męskie, ciężkie sandałowe wonie, które neutralizują zapach tytoniu. Choć w praktyce zawieszki te mają rozpylać zapach nawet do ośmiu tygodni, to jednak w rzeczywistości czas działania owego produktu jest zazwyczaj znacznie krótszy. Z tego też powodu w dzisiejszych czasach coraz większą popularnością cieszą się aromatyzatory metalowe, które mocuje się do kratki wlotu powietrza.

zapachy samochodoweTego typu urządzenia są więc znacznie trwalsze, składają się bowiem z dwóch głównych elementów: stałego, metalowego pojemniczka, które często jest bogato zdobione (pełni więc również funkcję swoistej ozdoby) oraz specjalnych, płynnych mieszanek zapachowych, które aplikuje się do wnętrza aromatyzatora. Urządzenie to rozpyla więc zapachy samochodowe – aromatyzator, który posiada okrągły, ozdobny dyfuzor należy systematycznie uzupełniać wybranym przez nas wkładem zapachowym. Olejki zapachowe sprzedawane są wówczas w formie specjalnych, wygodnych padów występują w dwóch formach: płynnej oraz stałej (wówczas olejkami nasącza się specjalne, chłonne tkaniny, które rozpylają woń przez kilka tygodni). Pady te można więc systematycznie zmieniać lub uzupełniać, metalowe dyfuzory są więc znacznie bardziej wydajne oraz praktyczniejsze od standardowych zawieszek zapachowych. Wymienne dyfuzory występują ponadto w kilkunastu wersjach kolorystycznych (m.in. w czerni, złocie, srebrze, ale i np. różu).

Za metalowy, magnetyczny aromatyzor bazowy zapłacimy około 140 zł, zapachowe wkłady eteryczne są już znacznie tańsze (komplet pięciu wybranych padów kosztuje około 30 zł). Zestawy olejków wystarczą nam nawet na pół roku systematycznego użytkowania, inwestycja w metalowy dyfuzor, z perspektywy czasu jest więc o wiele bardziej opłacalna.