przyczepa dwuosiowa

Przyczepki samochodowe wysokiej jakości

Często zdarzają się sytuacje, że pragniemy przewieźć ponad gabarytowy towar, który nie mieści się w naszym aucie. W takiej sytuacji niezbędna okazuje się przyczepka samochodowa dołączana do haka, którą można nabyć za niewielką cenę u producenta, bądź zdecydować się na używaną. Daje ona wiele możliwości przede wszystkim dotyczących przewozu rzeczy o niestandardowych rozmiarach, które potrzebują więcej miejsca oraz specjalnego zabezpieczenia.

Przyczepa lekka lub ciężka

przyczepa dwuosiowaPozwala zaoszczędzić na wynajmie firmy przewozowej, ale również ograniczyć czas oczekiwania na wykonanie usługi. Wybierając przyczepkę samochodową trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów. Między innymi pamiętać, że standardowe prawa jazdy posiadają ograniczenie masy całkowitej do 3.5 tony. Zespół pojazdu wraz z załadunkiem nie mogą jej przekraczać, dlatego im lżejsza przyczepka, tym lepiej. Stalowa przyczepa dwuosiowa zazwyczaj dostępna jest w różnych wersjach rozmiarowych – lekkiej oraz ciężarowej. Trzeba więc zwrócić uwagę podczas zakupu tylko na te pierwsze, ponieważ aby móc korzystać z przyczepy ciężarowej niezbędne jest prawa jazdy kategorii E. Kolejną istotną kwestią jest jej pojemność oraz maksymalne obciążenie informujące o tym jak duży ładunek możemy w niej przewozić. Nie każda przyczepka musi być dostosowana pod względem konstrukcji do takiego gabarytu. Solidnie przyczepy stalowe cieszą się dużym zaufaniem wśród kupujących, ponieważ są niezawodne i odporne na uszkodzenia.

przyczepa dwuosiowaNawet wieloletnie i częste użytkowanie nie wpływa na stan techniczny, pod warunkiem, że wszelkie naprawy wykonywane są na czas. Przyczepa, podobnie jak samochód musi być zarejestrowana na właściciela, posiadać własny dowód rejestracyjny, czy ubezpieczenie. Nie można również zapomnieć o wykonywaniu przeglądów technicznych, które dopuszczają przyczepkę do ruchu. Dlatego musi być ona wyposażona w pełne oświetlenie oraz hamulce, by zadbać o bezpieczeństwo każdego uczestnika ruchu drogowego, na co również duży wpływ ma dostosowanie prędkości do panujących przepisów. Przyczepy samochodowe wykonane ze stali są jednymi z najbardziej wytrzymałych dostępnych na rynku. Zarówno wersja lekka, jak i ciężarowa dostosowana jest do wieloletniego użytkowania, a stal jest uodporniona na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia.

Wystarczy dbać o wszelkie elementy składowe, głównie o hamulec najazdowy oraz sprawne oświetlenie, by zawsze czuć się bezpiecznie na drodze. Oczywiście ładunek również musi być solidnie zabezpieczony, bez względu na to jakich jest gabarytów.