sprowadzenie samochodu z usa

Samochody sprowadzane z USA

Prowadzenie własnego biznesu wiąże się z koniecznością rozsądnego dysponowania finansami – na tym się to wszystko właściwie opiera. Poszukiwanie oszczędności pozwala na inwestowanie pieniędzy w nowy sprzęt czy akcje, co z kolei w dalszej perspektywie przyczynia się do pomnażania majątku.

Samochody sprowadzane przez fachowców

sprowadzenie samochodu z usaW ten sposób kręci się cały biznes, a my ciągle możemy rozwijać własny interes. Prowadząc jakąś działalność, zwykle dysponujemy określonym budżetem pozwalającym nam dokonać większej inwestycji. Przykładowo, dla branży transportowej będzie to inwestycja w sprzęt, czyli w nowe pojazdy – ich posiadanie jest niezbędne do prowadzenia tego rodzaju działalności. Pomimo korzystnych ofert leasingowych, zawarcie tego rodzaju umowy z autoryzowanym partnerem danej marki nie jest opłacalne w dłuższej perspektywie czasowej. Podobnie zakup nowego samochodu w salonie może znacząco nadwyrężyć budżet. Dobry przedsiębiorca doskonale wie jednak, jak sobie poradzić w takiej sytuacji – właściwym rozwiązaniem w przypadku działalności gospodarczej staje się sprowadzenie samochodu z USA. Zawierając umowę z dystrybutorem, odciążamy nieco nasz budżet, ponieważ pośrednik za niewielką opłatą załatwia wszystkie formalności za nas, dlatego omija nas cały proces księgowania zakupu.

sprowadzenie samochodu z usaSprowadzenie samochodu z innego kontynentu wbrew pozorom wcale nie musi być drogie. Tym bardziej że jako firma z pewnością zakupimy jednorazowo większą liczbę aut, co automatycznie relatywizuje wszystkie koszta, dzięki czemu rezultat może być naprawdę korzystny dla firmy. Dystrybutor dokłada wszelkich starań, żeby zakupiony przez nas sprzęt był zgodny z opisem, dlatego nie musimy się o nic martwić – na wszelki wypadek jesteśmy zabezpieczeni umową. Tymczasem pośrednik służy nam dodatkowo fachową radą, mając bowiem rozeznanie w terenie oraz ofertach, pomoże nam wybrać najkorzystniejszą z nich. Zwróci uwagę na to, żeby koszta związane ze sprowadzeniem samochodów były jak najmniejsze – będziemy zatem szukali sprzedawców mieszkających w okolicach portów, z których wypływają statki transportowe. Dysponując odpowiednim doświadczeniem, dystrybutor doradzi nam również, jak licytować sam pojazd – kiedy warto dołożyć grosza, a kiedy lepiej odpuścić (niektóre aukcje mogą być sztucznie podbijane), ponieważ zna wartość rynkową danych modeli.

Jeśli zatem dysponujemy większym kapitałem, najbardziej opłaca nam się zakupienie używanych pojazdów zza oceanu, ponieważ ich jakość jest bardzo wysoka w stosunku do relatywnie niskich kosztów samego sprzętu oraz sprowadzenia go na naszą działkę.