Sprawdzone przeprowadzki – zabezpieczenia towaru

Przeprowadzki są usługą problematyczną dla każdego. Nawet jeśli uda się nam znaleźć dobrą firmę przeprowadzkową, która szybko przewiezie nasze rzeczy, to jednak po naszej stronie stoi większość prac związanych z zabezpieczeniem towaru.

Sprawdzone przeprowadzki szybko wykonane

przeprowadzkiJakie materiały warto do tego stosować? Jak zabezpieczyć meble, jak szkło, czy ubrania? Każdą rzecz trzeba traktować indywidualnie, szczególnie, że sprawdzone przeprowadzki do Anglii to przewóz trwający kilkanaście godzin. Zacznijmy od najłatwiejszych rzeczy, jakimi są ubrania, pościel, czy inne tekstylne rzeczy. Można je schować do specjalnych worków na ubrania, posiadające otworek na wieszak, więc całość można powiesić, czy położyć w formie rozłożonej. Na pościel czy obrusy można wziąć worki, dzięki czemu się one nie zabrudzą. Takie rzeczy się nie zniszczą, mogą się jedynie pognieść, więc chodzi o czystość. Przejdźmy teraz do mebli. Najlepiej jest je rozłożyć na części, dzięki czemu będą zajmowały mniej miejsca. Czasem nie jest to możliwe, lub byłoby bardzo kłopotliwe. Wtedy należy wyciągnąć z szafek i regałów wszystko co się da, a następnie obwiązać meble folią stretch kilka razy. Dzięki temu zapobiegniemy otwieraniu się drzwiczek i szuflad, a także zabezpieczymy meble przed zarysowaniem. Szczególną uwagę należy poświęcić rogom, klamką i uchwytom, które w transporcie są najbardziej narażone na uszkodzenia.

przeprowadzkiJeśli są to meble tapicerowane, takie jak kanapy to trzeba zabezpieczyć ich nóżki, jak również przykryć resztę, żeby ochronić ją przed zabrudzeniem. Stosuje się tą samą metodę jak w przypadku ubrań i pościeli. Przejdźmy teraz do mniejszych rzeczy. Książki można spokojnie spakować do kartonów i równo poukładać, jest to proste. Również sprzęt kuchenny można spakować w ten sposób bez większych zabezpieczeń. Jedynie naczynia trzeba pakować inaczej, bo są one delikatne. Warto jest przekładać talerze tekturowymi przekładkami, a szklanki owijać szczelnie folią bąbelkową, czy szarym papierem, także wkładając go do środka. Wtedy nie będą się obijać o siebie jeden o drugi. Szczególna uwagę należy poświęcić delikatnym rzeczom, takim jak pamiątki rodzinne, porcelanę figurki, czy inne podobne rzeczy. Warto nie tylko zastosować tam folę bąbelkową i przekładki ze styropianu czy woreczki powietrzne, ale również spakować je w osobny kartonik, który zostanie ustawiony na górze, czy przewożony w kabinie kierowcy.

Również sprzęt elektroniczny, taki jak telewizory, komputery, czy tablety należy pakować ze szczególną ostrożnością. Laptopy powinny być zamknięte, a komputery stacjonarne oddzielone od akcesoriów (myszki, klawiatury, głośniki), które będą pakowane osobno.