zabezpieczenie lakieru samochodowego

W jaki sposób można zabezpieczyć lakier samochodowy?

Stan karoserii pojazdu świadczy o tym, jaki stosunek do samochodu ma jego właściciel. Zazwyczaj większości kierowców zależy na tym, aby auto prezentowało się dobrze i sprawiało przyjemne wrażenie. Konieczne są więc regularne wizyty na myjni samochodowej, ale czasami to nie wystarcza.

Zabezpieczenie lakieru folią ochronną

zabezpieczenie lakieru samochodowegoJeżeli lakier pojazdu został uszkodzony, na przykład przez kamyczki, które uderzyły w karoserię podczas szybkiej jazdy, wówczas na lakierze z pewnością pojawi się nieestetyczna rysa. Należy prędko się jej pozbyć i doprowadzić karoserię do jej idealnego stanu. Producenci kosmetyków do auta oferują między innymi szeroki wybór lakierów – nasza decyzja o tym, który zakupimy, powinna zależeć od tego, na jakim efekcie nam zależy. Na przykład, jeśli marzy nam się metaliczna karoseria, wówczas wybierzemy coś z półki lakierów metalicznych. Obok nich dostępne są jednak także lakiery perłowe oraz matowe. Drugą kwestią jest to, jak będzie zachowywał się lakier po jego rozprowadzeniu na karoserii – czyli na przykład jak szybko będzie schnął. Jeżeli zdecydujemy się na lakier wodny, którego podstawę stanowi mieszanka żywicy wodnej z pigmentem w stanie wysoce skoncentrowanym, wówczas schnięcie przebiegać będzie wolniej niż w sytuacji, gdy na karoserii rozprowadzony zostanie lakier akrylowy – złożony li tylko z samego akrylu.

zabezpieczenie lakieru samochodowegoObecnie większą popularnością cieszy się drugi z wymienionych lakierów. To dlatego, że w odróżnieniu od tego wodnego, charakteryzuje się on większą odpornością na uszkodzenia i zadrapania. Niezależnie jednak od wybranego lakieru, każdy z nich musi być odpowiednio zabezpieczony, aby nawet po upływie długiego czasu, prezentował się dobrze. Zabezpieczenie lakieru samochodowego w Białymstoku odbywa się za pomocą różnych środków. Najczęściej klienci decydują się na kolorową folię ochronną – zwłaszcza jeśli znudził im się dotychczasowy wygląd auta. Folia ta pozwala, bez ingerencji w lakier, zmienić barwę karoserii. Bezbarwna folia jest dobrym wyborem, jeśli chcemy pozostać przy dotychczasowym kolorze. Z kolei najnowocześniejszym z rozwiązań jest nanopowłoka ceramiczna, która wypiera już powoli wcześniejszą, klasyczną powłokę ceramiczną.

Nanopowłoka odznacza się wyjątkową trwałością – pozwala utrzymać auto bez żadnej rys przez nawet 5 lat! Wydaje się, że to atrakcyjne rozwiązanie, jednak są i minusy – taka nanopowłoka może sprawić, że trudniej będzie myć samochód. Jak widać, rozważając plusy i minusy nanopowłoki ceramicznej, sami musimy zadecydować, jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze.