przyciemnianie szyb

W jakim celu przyciemnia się szyby w samochodach?

Przyciemnianie szyb w samochodach stało się obecnie bardzo popularne – szczególnie w przypadku nowych pojazdów. Łatwo zauważyć, który samochód posiada przyciemniane szyby. Momentalnie poprawia to cały design pojazdu, jednak wpływa również na komfort użytkowania auta. Jest sporo zalet przyciemnienia szyb, o których wiele osób nie zdaje sobie sprawy, a które mają spore znaczenie w kwestii bezpieczeństwa kierującego.

Niedrogie przyciemnianie szyb

przyciemnianie szybCzym charakteryzują się przyciemniane szyby i dlaczego warto je mieć? Właściciele samochodów mogą zdecydować się na przyciemnienie zarówno przednich, bocznych, jak i tylnych szyb pojazdu. Istnieją jednak odgórnie ustalone standardy przepustowości światła, których nie należy przekraczać, gdyż może to grozić wysokim mandatem. Zazwyczaj jednak osoba odpowiedzialna za przyciemnianie szyb przedstawi wszelkie szczegóły i przepisy związane z montażem takich osłon okiennych. Montując folie przyciemniające lub barwiąc szybę, kierowca zyskuje ochronę przed promieniowaniem UV – to szczególnie przydatne, kiedy za kierownicą spędza się dużo czasu. Osoba znajdująca się w pojeździe, nie jest narażona na konsekwencje wynikające z nadmiernego napromieniowania organizmu. Przyciemnione szyby są również przydatne latem, gdyż dzięki nim wnętrze pojazdu znacznie wolniej będzie się nagrzewało.

przyciemnianie szybCo więcej, jest mniejsza szansa na oślepienie kierowcy podczas jazdy, przez co nie straci on kontroli nad pojazdem. Nakładanie na szyby folii przyciemniającej dodatkowo ją wzmacnia i zabezpiecza w razie ewentualnego wypadku. Tego typu rozwiązanie chroni również przedmioty znajdujące się wewnątrz pojazdu – pozostawione urządzenia elektroniczne lub portfel nie będą widoczne z zewnątrz. Ochrona gwarantuje także prywatność kierowcy i osobom znajdującym się w środku. Takie osłony można zamontować w wielu warsztatach – jedna z polecanych firm oferuje bezinwazyjne przyciemnianie szyb w Bytomiu. Specjaliści oferują kilka rozwiązań, które zostaną dostosowane do potrzeb klienta. Usługi przyciemniania szyb nie są zbyt drogie i zależą od typu pojazdu oraz wybranej formy ochrony. Zazwyczaj ostateczna cena ustalana jest indywidualnie, jednak kierowcy za przyciemnienie szyby w swoim samochodzie będą musieli zapłacić około 200-600 złotych.

To niewielka kwota za produkt, który zapewnia tak sporo zalet i znacząco poprawia komfort jazdy. W razie konieczności folia nie jest trudna w demontażu i można ją zdjąć, jeżeli właściciel samochodu uzna, że przyciemnione szyby nie są dla niego odpowiednie.