Własny biznes – taxi bagażowe

Praca powinna przynosić nam przyjemność, wtedy będziemy szczęśliwi – to zdanie, które lubią powtarzać nie tylko osoby zajmujące się coachingiem, ale także wszyscy inni, którzy decydują się zmienić coś w swoim życiu. Drugie, co dla nich ważne – to nauczyć się żyć w zgodzie ze sobą, nie spełniając oczekiwania innych.

Taxi bagażowe sposobem na własny biznes

taxi bagażoweDlatego na przykład osoba, która lubi jeździć samochodem i podróż jest dla niej zawsze relaksem, powinna, zamiast szukać pracy w biurze, zdecydować się na coś zgodnego z własnymi zainteresowaniami – w ten sposób 8 godzin na etacie nie będzie wiązało się ze stresem i odliczaniem minut do końca dnia, a wręcz przeciwnie. Sami nie zauważymy, kiedy ten czas minie. Nie od razu będziemy mogli zostać szoferem znanego celebryty, ale wystarczy zacząć od małych rzeczy, aby poczuć się dobrze. Jeśli już przeszliśmy przez etap pracy dla kogoś, może warto zacząć pracować na własne konto? Wbrew pozorom, założenie własnej działalności nie jest takie trudne, zwłaszcza że możemy liczyć na różne dofinansowania – na przykład z Unii Europejskiej, jeśli oczywiście w odpowiedni sposób uargumentujemy nasze potrzeby. Można zdecydować się na przykład na biznes zajmujący się przeprowadzkami. Sprawdźmy najpierw, czy w naszym mieście znajduje się już jakieś taxi bagażowe – jeśli nie (roi się za to od zwykłych firm przeprowadzkowych), to możemy otwierać własny interes.

taxi bagażoweWielu klientów spojrzy przychylnie na naszą firmę, gdyż będzie im się ona kojarzyła znajomo – w końcu taxi znajduje się w każdym mieście i miasteczku, zaś słysząc „bagażowe”, od razu wiemy, czego się spodziewać: przewozu bagaży. Nie zapominajmy jednak o tym, aby określić dokładniej profil firmy – jakimi przeprowadzkami będziemy się zajmować? Czy będą to jedynie przeprowadzki klientów indywidualnych, z domu do domu? Czy może będziemy oferować też pomoc innym przedsiębiorcom w przeprowadzkach ze sklepów, biur czy magazynów? Wówczas będziemy musieli dysponować większą flotą samochodową, gdyż jedne auto dostawcze z pewnością nie wystarczy, można oczywiście zrobić kilka kursów, jednak chyba szybciej będzie, gdy za jednym razem uda nam się zabrać wszystko – tylko wówczas musimy płacić za utrzymanie pozostałych pojazdów oraz opłacać wynagrodzenie kierowcom.

Warto dobrze przemyśleć, czy wyjdziemy na tym dobrze i czy taka sytuacja wiązać będzie się z zyskami. Jeśli tak – wiemy już, co robić. Przed otworzeniem biznesu, przeprowadźmy też rekonesans ofert firm przeprowadzkowych – w jaki sposób wyliczają one cenę za przewóz? Aby odnieść sukces, musimy zaproponować cenę nieco niższą, ale nadal dla nas opłacalną.