fotelik recaro 9 36

Wybór fotelika 9 36 dla dziecka

Kolejny fotelik dla dziecka spędza sen z powiek wielu rodzicom. Zgodnie z polskim prawem, dzieci do 150cm wzrostu, muszą być przewożone w foteliku. Wybór bezpiecznego i komfortowego fotelika samochodowego dla dziecka jest wart zachodu i wnikliwej analizy. Na polskim rynku istnieje ogromny wybór fotelików samochodowych dla tych już trochę większych maluszków, które już wyrosły z tzw. „nosidełka”.

Fotelik dla dziecka z pasami

fotelik recaro 9 36Wybór odpowiedniego fotelika dla dziecka w przedziale wagowym 9-36kg powinien opierać się przede wszystkim na bezpieczeństwie. Dobrym producentem bezpiecznych fotelików jest firma Recaro. Recaro jest cenioną niemiecką marką , obecną już wiele lat na rynku i słynącą z produkcji bezpiecznych fotelików samochodowych. W ich asortymencie znajdziemy foteliki samochodowe dla dzieci we wszystkich przedziałach wiekowych i wagowych- od noworodka do kilkulatka. Foteliki Recaro wyposażone są w rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Lata doświadczeń, nowoczesne metody produkcji i troska o małych podróżników sprawiają, że produkty Recaro są najwyższej jakości. Fotelik recaro 9 36 z pasami spełnia wszystkie niezbędne wymogi bezpieczeństwa. Model Young Sport Hero, o którym mowa, osiągnął 3 gwiazdki w zderzeniowych testach bezpieczeństwa ADAC. Mogą w nim podróżować dzieci od 9 miesiąca życia aż do 12 lat, gdyż fotelik rośnie razem z dzieckiem. Fotelik służy dziecku aż do końca okresu, w którym musi podróżować w foteliku.

fotelik recaro 9 36Oznacza to, że będziemy musieli ponieść tylko raz wydatek (wcale nie taki duży), aby zadbać o komfort i bezpieczeństwo w trakcie jazdy samochodem naszej pociechy, przez cały okres, w którym musi ona podróżować w foteliku samochodowym (z wyjątkiem początkowych miesięcy życia, kiedy jest przewożona w nosidełku). Można go w bardzo łatwy sposób zamontować niemal w każdym samochodzie. Fotelik dostępny jest w aż 12 wersjach kolorystycznych, a więc każdy rodzic znajdzie fotelik najbardziej pasujący do swoich upodobań i wnętrza samochodu, w którym będzie podróżowało dziecko. Wysokiej klasy tapicerka i materiały absorbujące energię zderzenia są dodatkowymi atutami, zabezpieczającymi nasze dziecko. Jedyną wadą tego fotelika jest montaż przodem do kierunku jazdy- bezpieczniej jest przewozić dziecko (aż do czwartego roku życia lub tak długo, jak to tylko możliwe) w foteliku montowanym tyłem do kierunku jazdy. Dziecko przesadzamy do drugiego fotelika dopiero wtedy, gdy wyrośnie z tzw. „nosidełka” (czyli fotelika 0-13kg).

To znaczy wtedy, gdy dziecko osiągnie wagę 13kg lub gdy głowa wystaje ponad górną krawędź oparcia w foteliku (ewentualnie gdy pasy są za krótkie). W tym pierwszym foteliku nóżki spokojnie mogą wystawać poza obrys fotelika, dotykać oparcia kanapy, bez szkody dla bezpieczeństwa naszego malucha.