integracja

Wyjazd integracyjny dla całej firmy

Im większe przedsiębiorstwo, tym trudniej jest dopasować sposób grupowej integracji do wszystkich potencjalnych uczestników. Największe spory zazwyczaj pojawiają się między grupą mężczyzn, pragnących adrenaliny oraz prawdziwej rozrywki, a grupą kobiet, preferujących zdecydowanie spokojniejsze rozrywki. Nie oznacza to jednak, że nie ma możliwości dojścia do wspólnego porozumienia.

Jak profesjonalnie zorganizować wyjazd integracyjny?

integracjaNa takich rozwiązaniach najlepiej znają się firmy eventowe, organizujące integracje w przedsiębiorstwach już od wielu lat. Dobrze wiedzą gdzie oraz w jakich okolicznościach powinna odbyć się impreza, która połączy nie tylko obie płci, ale i osoby w różnym wieku. Wielu prezesom się wydaje, że integracja pracowników musi się odbywać jak najbliżej miejsca pracy i trwać możliwie jak najkrócej. Wszystko po to, by w wydarzeniu uczestniczyła jak największa liczba osób, co pozwoli współpracownikom poznać się trochę lepiej. Są to jednak błędne przemyślenia, bowiem integracyjne imprezy dla firm to także wyjazdowe wydarzenia, jakie można organizować na terenach bardziej przyjaznych wypoczynkowi. Nie mówi się tutaj o kilkuset kilometrowych wycieczkach, a o wyjazdach poza miasto, gdzie na łonie natury jest większa możliwość pogodzenia aktywności dla różnych grup pracowniczych. Firmy eventowe w jednym czasie mogą przeprowadzać kilka atrakcji, dzieląc uczestników i zabierając ich w różne miejsce.

integracjaMężczyznom do gustu na pewno przypadłaby jazda terenowa samochodami bądź quadami w głębi lasu, gdzie mogliby zaszaleć i odreagować stres towarzyszący w pracy. Paniom natomiast znacznie bardziej podobałyby się aktywności związane z tańcem, muzyką oraz symulatorami VR. Wszystko można jednak pogodzić i na sam koniec wyjazdu zorganizować walkę drużynową w paintball czy ASG, która rozstrzygnie, jak dany wyjazd wpłynął na pracowników i czy rzeczywiście są oni znacznie bardziej zgrani niż do tej pory. Nie potrzeba do tego ogromnego terenu z przeszkodami, wystarczy niewielka łąka, trochę drzew i odpowiednie zabezpieczenie uczestników, by w trakcie bitwy nie stała im się krzywda. Nudne wyjścia integracyjne do pubów czy na planszówki to już przeszłość.

Coraz większa liczba przedsiębiorstw sięga po znacznie ciekawsze rozwiązania, jak weekendowy wyjazd za miasto. Pracownicy mają tam okazję dowiedzieć się wielu nowych rzeczy związanych z pracą, ale nie tylko. Poznają siebie nawzajem, budują nowe relacje oraz uczą się, jak prawidłowo powinna wyglądać praca zespołowa. Wszystko za sprawą firm eventowych, które za cel stawiają sobie udany wyjazd integracyjny.