wynajem krótkoterminowy aut dostawczych

Wynajem aut dostawczych

Czasami zdarzają się sytuacje, kiedy na gwałt potrzebujemy auta dostawczego. Być może organizujemy wesele i trzeba przewieźć zakupione napoje czy dekoracje. A być może prowadzimy własną firmę i szybko musimy przetransportować gdzieś towar. Nie musimy jednak posiadać własnego auta dostawczego, aby moc przeprowadzić te czynności. Naprzeciw nam wychodzą bowiem wypożyczalnie aut, które wśród swoich usług wymieniają wynajem dostawczaków.

Usługa wynajmowania dostawczaków

wynajem krótkoterminowy aut dostawczychMożemy zdecydować się na ten krótko- lub długoterminowy, jak też na wynajem weekendowy. Najczęściej klienci wybierają wynajem krótkoterminowy aut dostawczych – od doby do kilku dni. Pojazdy przeznaczone na wynajem są zawsze w pełni sprawne technicznie, dlatego można całkowicie bezpiecznie się nimi poruszać. Najczęściej posiadają też udogodnienia, na przykład w postaci klimatyzacji czy czujnika parkowania, dlatego jazda nimi jest całkowicie komfortowa i nie sprawia najmniejszych problemów nawet mało doświadczonym kierowcom. Jeśli chcemy jedynie na krótki termin wynająć dostawczaka, zwracajmy jednak uwagę także na inne kwestie – sprawdźmy, czy wypożyczalnia wymaga opłaty przygotowawczej czy też nie.

wynajem krótkoterminowy aut dostawczychUpewnijmy się, na jaki czas przed wynajmem musimy wykonać rezerwację, aby nikt inny nie zajął nam danego auta. Istotne będą także ceny – powinny być konkurencyjne, być może jakaś inna wypożyczalnia oferuje lepsze? Warto dobrze przejrzeć oferty poszczególnych wypożyczalni, aby znaleźć tę, z którą podpisanie umowy będzie najbardziej korzystne. Pamiętajmy jednak, że każda taka wypożyczalnia ma swój regulamin, musimy więc spełniać pewne warunki, aby móc skorzystać z usług. Najczęściej jest to wiek – samochody dostawcze wypożyczane są osobom, które ukończyły 21 lat i posiadają ważne prawo jazdy. Należy pokazać dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem i danymi (na przykład paszport), a także uiścić kaucję, która jednak jest zwrotna. Podobnie jest jeśli chodzi o wynajem nie tylko krótko-, ale i długoterminowy dostawczaków, a także wynajem aut osobowych, ponieważ i takie dostępne są w wypożyczalniach.

Takie wypożyczalnie cieszą się naprawdę dużą popularnością, auta osobowe mogą zastępować służbowe i wybieramy je zamiast leasingu, a w przypadku wynajmu krótkoterminowego auto osobowe może posłużyć nam za transport na wesele. Jak widać, wypożyczalnie z pewnością nie narzekają na brak klientów. Z pewnością w każdym mieście obecnie znajduje się chociaż jedna wypożyczalnia, z której usług warto skorzystać, ponieważ umowa będzie dla nas dogodna.