producent myjni

Wyposażenie do myjni różnego rodzaju

Myjnie samochodowe nie są jednakowe. Mimo iż wszystkie mają na celu doprowadzenie naszego auta do stanu jak z salonu to każda z nich się nieco różni i ma swoje wady i zalety. W związku z tym różny będzie sprzęt i środki czyszczące do nich wykorzystywane, a co za tym idzie – usługi będą się od siebie różniły.

Wyposażenie do myjni dobrze dobrane

wyposażenie myjni bezdotykowychZacznijmy od omówienia najprostszej myjni, czyli myjni ręcznej. Na takiej myjni większą część pracy wykonuje człowiek. Fachowiec od czyszczenia samodzielnie myjnie, suszy i woskuje samochód. Jedna automatyczna rzecz wykorzystywana na takiej myjni do wąż z wodą. Takie mycie jest bardzo dokładne, pozwala na zebranie brudu z wszelkich zakamarków. Nasze auto może też być dobrze zabezpieczone przez dalszymi zabrudzeniami i przed korozją. Takie mycie musi być jednak wykonywane delikatnie, żeby na przykład podczas suszenia nie naruszyć lakieru. Również jest to mycie które trwał długo, niekiedy nawet godzinę, w zależności od wielkości i stopnia zabrudzenia samochodu. Drugim rodzajem myjni są myjnie bezdotykowe. Są to myjnie kilkustanowiskowe, więc kilka aut naraz można tam umyć. Najlepsze wyposażenie myjni bezdotykowych, czyli woda i środki myjące pod ciśnieniem, jak również suszenie strumieniem powietrza, sprawia, że mycie jest bardzo proste.

wyposażenie myjni bezdotykowychNie zabrudzimy się podczas mycia, a nasze auto będzie dobrze wyczyszczone. Zaletą takiego rozwiązania jest niska cena, zazwyczaj kilkanaście złotych, szybkość mycia auta. Wadą może być fakt, iż nie da się tym sposobem zabezpieczyć czy nawoskować samochodu. Trzecim rodzajem myjni są myjnie automatyczne. Do wyboru są myjnie tunelowe i myjnie portalowe. W tej pierwszej kierowca musi być cały czas w samochodzie. Auto przemieszcza się na trasie tunelu i aktywuje różne dysze (z wodą, środkami myjącymi, suszeniem itp.). Myjnia portalowa to ta najczęściej spotykana przy stacjach benzynowych. Jest to myjnia w której kierowca nie jest potrzebny. Wjeżdża się do myjni autem, ruchome szczotki i dysze myją samochód. Zaletą takiego rozwiązania jest niska cena (porównywała do myjni bezdotykowej), jak również możliwość wybrania opcji z woskowaniem na gorąco. Wadą jest fakt, iż nowoczesne samochodu posiadają lakier typu miękkiego, na których łatwo pojawiają się zarysowania. Duże, mocne szczotki myjące mogą naruszyć jego strukturę.

Podsumowując, najlepszym rozwiązaniem w kwestii mycia naszego samochodu będą dobre myjnie bezdotykowe, bo niskim kosztem doczyścimy dokładnie nasze auto bez szkód na lakierze, a całość da się bardzo szybko wykonać.