detailing

Zalety kompleksowego detalingu pojazdu

Z czasem nasze samochody – jak każdy zresztą sprzęt czy przedmiot – ulegają zużyciu. Pojawiają się na ich powierzchni zarysowania, zabrudzenia i wgniecenia, które nie prezentują się zbyt estetycznie. Jakkolwiek o silniki naszych pojazdów możemy dbać, stosując w nich odpowiednie paliwo oraz olej silnikowy, na stan karoserii nie mamy często większego wpływu.

Ciekawe produkty detailingowe

 detailing Rzecz jasna, możemy często myć samochód oraz nakładać na niego warstwę wosku, która zwiększy żywotność lakieru, natomiast to nie my decydujemy o tym, jakie warunki atmosferyczne panują na drodze, nie możemy też ustrzec się przed wylatujących spod tylnych kół pędzącego przed nami samochodu malutkich kamyczków, które mogą uszkodzić na karoserię. Na szczęście istnieją na rynku produkty, które pomagają przeprowadzić samodzielną renowację samochodu i podnieść nieco kondycję jego wyglądu. Wystarczy wrzucić w wyszukiwarkę hasło kompleksowy detailing – sklep, żeby odnaleźć interesujące nas produkty, z pomocą których możemy poprawić stan karoserii naszego auta. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach, by samodzielnie przeprowadzać renowację, możemy zlecić wykonanie jej warsztatowi, który zajmuje się tym profesjonalnie – efekty mogą być naprawdę niebywałe.

 detailing Auto detaling to skomplikowany proces, jakiemu możemy poddać nasz samochód w przystosowanym do tego zakładzie. Polega on na przeprowadzeniu bardzo szczegółowych oględzin, a następnie czyszczenia, renowacji i konserwacji pojazdu. Odbywa się on zasadniczo w czterech etapach. Detaling rozpoczyna się od oczyszczenia powierzchni samochodu ze wszystkich obcych cząsteczek znajdujących się na jego powierzchni – to pierwszy etap. Drugi polega na wypolerowaniu lakieru, pod wpływem którego usuwane są wszelkie występujące na nim rysy – może się odbywać mechanicznie lub ręcznie przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu. Kiedy już cała karoseria lśni z czystości, czas na etap trzeci, czyli nałożenie wosku w celu konserwacji powierzchni samochodu, dzięki której karoseria pojazdu będzie miała znacznie dłuższą żywotność.

Ostatnim, czwartym etapem, który można wykonać dodatkowo (choć nie trzeba) jest aplikacja ceramicznej powłoki ochronnej, dzięki której zarówno lakierowana powierzchnia, jak i felgi oraz szyby zyskują tak zwany efekt lustra. Co więcej, dzięki temu etapowi cały samochód zabezpiecza się przed szkodliwym działaniem wszelkich czynników atmosferycznych, a także brudu oraz przed utratą koloru lakieru – taki zabieg wykonuje się wyłącznie w profesjonalnych zakładach detalingowych.