Znaczenie marki Renault na rynku motoryzacyjnym

Wiele marek samochodów posiada długą tradycją. Jedną z nich jest na przykład Renault. To francuski producent, który istnieje na rynku od 1899 roku – ponad 115 lat działalności okraszonej jest zyskami i nieustannie na rynku pojawiają się coraz nowsze modele pojazdów od Renault. Firma ta jest uważana za drugiego na świecie najważniejszego producenta.

Części do renault łatwo dostępne

renault czesciWiele osób uważa też, że to właśnie Renault jest liderem jeśli chodzi o sprzedaż aut. Bracia Renault z pewnością nie spodziewali się takiego sukcesu zimą 1899 roku, kiedy zakładali firmę. Ich pierwszy warsztat znajdował się w… szopie na narzędzia koło rodzinnego domu. Minął jednak rok i już przedsiębiorstwo mogło pochwalić się zatrudnianiem 110 pracowników – dziś ich liczba przekracza 130 tysięcy. Można mówić więc o prawdziwym sukcesie. Obecnie firma ma 15 fabryk w samej Francji oraz 13 fabryk w innych miejscach na całym świecie. Renault nie próżnuje i każdego roku wprowadza coraz nowsze modele samochodów. Są one niezawodne i rzadko się psują – chyba że naturalnie, co wynika z regularnej, długoletniej eksploatacji. Na szczęście jeśli chodzi o Renault – czesci są łatwo dostępne i w niemal każdym profesjonalnym warsztacie samochodowym będziemy mogli kupić nie tylko oryginalne elementy do auta, ale też zamienniki charakteryzujące się niższą ceną, ale wcale nie gorszymi parametrami technicznymi.

renault czesciW przeciągu ostatnich 17 lat na rynku pojawiło się ponad 10 nowych modeli samochodów, co dobrze świadczy o producencie, który nieustannie się rozwija i wykorzystuje najnowsze technologie w swojej pracy. Wiele z tych modeli odniosło zdecydowane sukcesy. Popularnością cieszył się na przykład samochód dostawczy Traffic, który nawet otrzymał tytuł „Vana Roku” w 2001 roku. Z kolei wśród aut osobowych w tym czasie prym wiodły modele Avantime czy Laguna II, również nowe. Choć Renault znany jest z produkcji samochodów osobowych oraz sportowych, nie każdy wie, że specjalizuje się także w produkcji ciągników rolniczych, a nawet wagonów kolejowych! Czasami możemy spotkać także inny sprzęt tego producenta – na przykład obrabiarki specjalne czy urządzenia, które mogą być stosowane w produkcji seryjnej samochodów. Jak widać, Renault mimo upływu lat wcale nic nie traci na swojej popularności, a wręcz przeciwnie.

Wszystko wskazuje na to, że kolejne lata pozwalają firmie na wykorzystywanie swojego doświadczenia w jak najlepszy sposób. Dzięki temu producentowi mało kto dorównuje – jego pozycja na rynku motoryzacyjnym będzie z pewnością niezachwiana jeszcze przez długi czas.